כתבות נדל"ן

כתבות: כל הכתבות | מדריכי נדל"ן | משכנתאות | מיסוי ומשפט | עוברים דירה | קורת גג | קריירה בנדל"ן | מקום לגור בו

תנאי המשכנתא- כל העצות לניהול משא ומתן
הדפס הדפס     שלח לחבר שלח לחבר

תנאי המשכנתא- כל העצות לניהול משא ומתן

17 בספטמבר 2008   מעמד הלקוח בבנק
חשוב שתזכרו שהבנק זקוק לכם לא פחות מאשר אתם זקוקים לו. כל לקוחות הבנק ובפרט לוקחי המשכנתאות הם מקור פרנסה מאד משמעותי עבור הבנק, לכן אתם רשאים וחייבים לדרוש שירות ותנאים שמתאימים לכם, גם אם ההכנסה החודשית שלכם היא רק ארבע ספרות.

לימוד נושא המשכנתא כמו שאתם וודאי יודעים - ידע שווה כסף ובמקרה של לקיחת משכנתא מדובר בהמון כסף. משכנתא היא אחת ההוצאות הגדולות ביותר שלכם. חשוב שתעשו את כל השיקולים הנדרשים וכל הבדיקות המוקדמות על מנת לא לבזבז במקום בו שאפשר לחסוך.

תתחילו ללמוד את נושא המשכנתא והכרת המושגים והכללים הבסיסיים כדי לשפר את אופן ניהול המשא ומתן עם הבנק. הרבה יותר קשה להתייחס לפרטי ההצעה כשאתם לא מבינים כלל בנושא ואתם בקלות יכולים לטעות. היום קיימים מדריכים באינטרנט ללימוד נושא המשכנתא וניתן גם ללמוד דרך קורסים במכללות רבות בארץ.

הצעה מהבנק
נכון להיום, בארץ קיימים 12 בנקים וחברות ביטוח המספקים הלוואות משכנתא ללקוחות פרטיים. נסו לפנות לפחות לחלק מהם על מנת לבצע סקר שוק ולקבל את ההצעה הטובה ביותר. תמיד תזכרו שהבנק צריך אתכם ואתם רשאים לגרום לו קצת לחזר אחריכם.

הכנות מוקדמות
לפני שאתם נפגשים עם יועץ משכנתא הכינו מראש את רשימת היתרונות שלכת בתור לקוח בבנק וזאת כדי להתמקח על תנאיי המשכנתא. יתרונות שיכולים להיות לטובתכם - שיעור המימון מהנכס נמוך, קיים פוטנציאל לעליית ערך הנכס המשועבד, הכנסה יציבה, הכנסה גבוהה או צפי שהיא תעלה בקרוב, היסטוריית אשראי תקינה ועוד.

ריבית
תמיד אפשר ורצוי להתמקח עם הבנק על גובה הריבית של המשכנתא. הצעה תחשב להצעה טובה כאשר ההלוואה תכלול בתוכה את כל העמלות והתוספות הבנקאיות (פתיחת תיק טיפול באשראי ובביטחונות של הלוואת הדיור, הנפקת תעודת זכאות, דמי ניהול הלוואה ורישום שעבודים). פטור או הנחה על עמלות שונות בבנקים שונים יכולה להקנות לכם הנחה משמעותית שוות ערך להורדת שיעור הריבית ב- 0.05%.

נוסף לכל אלה, חשוב להיות ערניים לדינאמיקה של השוק תוך ניצול מתמיד של כל תנאי השוק המשתנים ותמיד לדאוג לשפר את תנאיי ההלוואה.


משכנתא – כל השאלות וכל התשובות

קיים מחסור עצום ביועצי נדל

קיים מחסור עצום ביועצי נדל"ן לתחום המסחרי

ייעוץ וטיפול בעסקאות נדל"ן מסחרי ו/או שיווק פרויקטים חדשים, מצריך ידע מעמיק יותר במגוון תחומי הנדל"ן. ניתן לרכוש את הידע בזמן קצר יחסית (עד ארבעה חודשים) בקורסים המיועדים ולהגדיל מאד את פוטנציאל ההשתכרות של יועצי הנדל"ן. »»
רוצה ללמוד נדל

רוצה ללמוד נדל"ן? 10 קריטריונים לבחירת נכונה של קורס נדל"ן מתאים!

בחמש השנים האחרונות, מקצוע "יועץ הנדל"ן" זוכה לתנופה עצומה. בשנים אלה ניגשו למבחן הרישוי בנדל"ן (עפ"י רשם המתווכים) כ- 5,000-7,500 נבחנים בכל שנה. על כן, בשנים אלה צצו מכללות ובתי ספר לנדל"ן רבים המבטיחים קורסים להכנה למבחן הרישוי וללימוד מעשי של מקצוע תווך הנדל"ן. »»
תמורה עבור תרומה

תמורה עבור תרומה

אם ברצונך לחסוך עגמת נפש רבה, משאבים כספיים, זמן מבוזבז והעקר - אם ברצונך לקבל תמורה הולמת עבור תרומתך, אמץ את העקרונות וההמלצות המובאות להלן ודבק בהן. »»
קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן הוא קורס מומלץ לכל מי שעובד בענף הנדלן ורוצה להתמקצע ולהתעדכן ולכל מי שמעוניין להתחיל קריירה שנייה. במאמר זה ניתן סקירה קצרה על התכנים הנלמדים בקורס וטיפים לסוכן הנדלן המתחיל »»
זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

מצוקת הדיור של הזוגות בישראל היא אחת הבעיות הנמצאות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל. יועצי נדל"ן בכירים מציעים פתרונות לבעיה. גם בעולם הגדול נדרשו לפתרון בעיית הזוגות הצעירים. בחיפה ייבנו אלפי דירות במסגרת דיור בר השגה לזוגות צעירים »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת