כתבות נדל"ן

כתבות: כל הכתבות | מדריכי נדל"ן | משכנתאות | מיסוי ומשפט | עוברים דירה | קורת גג | קריירה בנדל"ן | מקום לגור בו

טאבו – מכת המדינה
הדפס הדפס     שלח לחבר שלח לחבר

טאבו – מכת המדינה

23 בספטמבר 2008   על פי הערכות של רשם המקרקעין, אשר הוצגו בפני הממשלה, כ- 47% מכלל הדירות בישראל לא רשומות על שם בעליהן.

אחת הסיבות לחוסר הרישום היא אי יכולתה של המדינה והרשויות לחייב את הקבלנים לרשום את הנכס שהם מוכרים בטאבו. סיבה נוספת היא בכדאיות הכלכלית של הקבלן. בעוד שפעולת הרישום בטאבו באופן עצמאי עולה כ- 100 שקלים, חברות בנייה וקבלנים גובים 1% - 1.5% מערך הדירה תמורת הרישום אשר יעשה דרכם. אך בפועל זה לא נעשה. רוב הקבלנים ממתינים ליום שבו הרוכש הראשון של הנכס יצטרך למכור אותו ובכך רישום הטאבו בסופו של דבר יעשה דרכו, תוך שהם גוזרים קופון בשווי של אלפי שקלים.

תופעה זו יוצרת שוני מהותי בין בעלי הדירות שזכויותיהם רשומות בטאבו לבין מי שדירתו איננה רשומה על פי החוק. שווי הדירה שאינה רשומה על פי החוק ברשם המקרקעין עשויה להיות נמוכה בכ- 10% . בנוסף, נכס שלא רשום בטאבו יהווה קושי רב במינוף הנכס והן עלול להקשות על בעלי הדירה ליטול משכנתאות על סמך אותו נכס.

מנהל רשם המקרקעין מזהיר את כל רוכשי הדירות כי אם יקלעו לחובות כספיים ללא רישום בטאבו הם עלולים לאבד את נכסם. חוק הגנת הדייר לא חל במקר כזה.

אך לא רק בעלי הדירות סובלים מהתופעה השלילית הזו. העדר רישום בטאבו גורם נזק כבד לכלכלת ישראל בכללותה ע"י כך שהוא מונע מהמשק לעשות שימוש במקרקעין כבטוחה לקבלת אשראי אשר יכול לשמש לפיתוח בניות נוספות.

קיים מחסור עצום ביועצי נדל

קיים מחסור עצום ביועצי נדל"ן לתחום המסחרי

ייעוץ וטיפול בעסקאות נדל"ן מסחרי ו/או שיווק פרויקטים חדשים, מצריך ידע מעמיק יותר במגוון תחומי הנדל"ן. ניתן לרכוש את הידע בזמן קצר יחסית (עד ארבעה חודשים) בקורסים המיועדים ולהגדיל מאד את פוטנציאל ההשתכרות של יועצי הנדל"ן. »»
רוצה ללמוד נדל

רוצה ללמוד נדל"ן? 10 קריטריונים לבחירת נכונה של קורס נדל"ן מתאים!

בחמש השנים האחרונות, מקצוע "יועץ הנדל"ן" זוכה לתנופה עצומה. בשנים אלה ניגשו למבחן הרישוי בנדל"ן (עפ"י רשם המתווכים) כ- 5,000-7,500 נבחנים בכל שנה. על כן, בשנים אלה צצו מכללות ובתי ספר לנדל"ן רבים המבטיחים קורסים להכנה למבחן הרישוי וללימוד מעשי של מקצוע תווך הנדל"ן. »»
תמורה עבור תרומה

תמורה עבור תרומה

אם ברצונך לחסוך עגמת נפש רבה, משאבים כספיים, זמן מבוזבז והעקר - אם ברצונך לקבל תמורה הולמת עבור תרומתך, אמץ את העקרונות וההמלצות המובאות להלן ודבק בהן. »»
קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן הוא קורס מומלץ לכל מי שעובד בענף הנדלן ורוצה להתמקצע ולהתעדכן ולכל מי שמעוניין להתחיל קריירה שנייה. במאמר זה ניתן סקירה קצרה על התכנים הנלמדים בקורס וטיפים לסוכן הנדלן המתחיל »»
זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

מצוקת הדיור של הזוגות בישראל היא אחת הבעיות הנמצאות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל. יועצי נדל"ן בכירים מציעים פתרונות לבעיה. גם בעולם הגדול נדרשו לפתרון בעיית הזוגות הצעירים. בחיפה ייבנו אלפי דירות במסגרת דיור בר השגה לזוגות צעירים »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת