כתבות נדל"ן

כתבות: כל הכתבות | מדריכי נדל"ן | משכנתאות | מיסוי ומשפט | עוברים דירה | קורת גג | קריירה בנדל"ן | מקום לגור בו

זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור
הדפס הדפס     שלח לחבר שלח לחבר

זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

25 ביוני 2010   בשנות השבעים נדרש אזרח בעל הכנסה ממוצעת לעבוד כשמונה עשרה שנה כדי לרכוש דירה . בשנים האחרונות מחירי הדיור זינקו וכיום נדרש כל מי שרוצה לקנות דירה לעבוד כעשרים וחמש שנים בממוצע. בימים אלו כאשר שר השיכון, ראשי האוצר ונגיד בנק ישראל עושים אל כל המאמצים כדי לעצור את העלייה בשוק מחירי הדירות ולאפשר לכל זוג צעיר במדינה לקנות דירה בלי להשתעבד שנים ארוכות, כונס פאנל של יועצים כלכליים אשר הציע פתרונות חדשים ומקוריים למאבק במחירי בדירות המזנקים.


יועצי נדל"ן בכירים מציעים פתרונות חדשים
• חיקוי של מודל מוצלח ברעננה - בשנות התשעים הצליחה קבוצה של
אנגלו סקסים תושבי רעננה לשכנע את העירייה להקים פרויקט ייחודי. את הפרויקט בנו בשני חלקים . בחלק אחד בנו דירות יוקרה ובחלק השני דירות המיועדות להשכרה לזוגות צעירים. את הדירות השכירו במחיר נמוך לשבע שנים, בתום שבע השנים ניתנה לדיירים אפשרות לקנות את הדירות . זהו פתרון חכם לדיור בר השגה.

• ניצול נכסי נפקדים – בכל שנה יורשת המדינה מאות דירות של נפקדים ושל מורישים עריריים . זהו משאב חברתי, טוענים גורמי נדל"ן. במקום למכור את הנכסים ליזמים ולכל המרבה במחיר, יש לייעד אותם לדיור בר השגה.

• לחייב בחקיקה להקצות בכל פרויקט שלושים אחוז לדיור בר השגה. ללא חקיקה המחייבת הקצאה של דירות לדיור בר השגה, זה לא יקרה מעצמו טוענים מומחי הנדל"ן.

• עידוד בניית דירות קטנות – לעודד את הרשויות המקומיות לבנות דירות קטנות. כיום רשויות רבות מעוניינות לבנות דירות למכירה גדולות כדי למשוך לעיר אוכלוסייה מבוססת.


זוגות צעירים – פתרונות דיור בעולם הגדול
• בלגיה – ממשלת בלגיה מעודדת השכרת דירות לטווח רחוק. על אף המחירים הנמוכים , יחסית, של דירות למכירה בבלגיה מעודדת הממשלה את שוק הדיור להשכרה ולא מאשרת משכנתאות גדולות. שיעור המימון לדירות נע בין 40% עד 50% בלבד. כך שומרים מחירי הדירות על יציבות ומשקיעי הדירות אינם גורמים לעליית המחירים כמו בישראל.

• יפן- הפתרון לבעיית המחירים הגבוהים נמצא באמצעות החכרה. הממשל הפשיר קרקעות שעליהן הוקמו בניינים שהוחכרו לתקופה של חמישים שנה. מחיר הדירות שנבנו בפרויקטים אלו נמוך החמישים אחוז ממחיר השוק.

• צ'כיה - משכנתאות עד גובה של שמונים וחימשה אחוז מערך הדירה. מחירי הדירות זינקו בשנים האחרונות בערים הגדולות צ'כיה . כדי לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירות למכירה מעניקה הממשלה משכנתאות בגובה של 85% ממחיר הדירה.

• הולנד – הממשלה מעודדת שכירות לטווח ארוך. כמו כן מסבסדת הממשלה משכנתאות כדי להפוך דירות לדיור בה השגה. הממשלה מזכה במס את תשלומי המשכנתאות לכל מי שרכש דירה למגורים.


בחיפה – יבנו אלפי דירות לדיור בר השגה
הוועדה המחוזית אישרה בנייה של כ5,000 דירות חדשות בחיפה מתוכן
כ 40% יוקצו לדיור בר השגה לזוגות צעירים. הדירות ייבנו מול משרדי חברת החשמל ומול פארק מת"ם . אמנם , רוב התושבים בחיפה מעוניינים לגור על הר הכרמל, אך בעירייה רואים בשטח הזה פוטנציאל רב בשל קרבתו לחוף הים, לפארק מת"ם לתחנות הרכבת והאוטובוס ולקניונים . ראש העיר מר יונה יהב אמר כי חיפה , העיר הגדולה בצפון, נותנת יתרון ופתרון לזוגות צעירים הנמצאים במצוקת דיור.

קיים מחסור עצום ביועצי נדל

קיים מחסור עצום ביועצי נדל"ן לתחום המסחרי

ייעוץ וטיפול בעסקאות נדל"ן מסחרי ו/או שיווק פרויקטים חדשים, מצריך ידע מעמיק יותר במגוון תחומי הנדל"ן. ניתן לרכוש את הידע בזמן קצר יחסית (עד ארבעה חודשים) בקורסים המיועדים ולהגדיל מאד את פוטנציאל ההשתכרות של יועצי הנדל"ן. »»
רוצה ללמוד נדל

רוצה ללמוד נדל"ן? 10 קריטריונים לבחירת נכונה של קורס נדל"ן מתאים!

בחמש השנים האחרונות, מקצוע "יועץ הנדל"ן" זוכה לתנופה עצומה. בשנים אלה ניגשו למבחן הרישוי בנדל"ן (עפ"י רשם המתווכים) כ- 5,000-7,500 נבחנים בכל שנה. על כן, בשנים אלה צצו מכללות ובתי ספר לנדל"ן רבים המבטיחים קורסים להכנה למבחן הרישוי וללימוד מעשי של מקצוע תווך הנדל"ן. »»
תמורה עבור תרומה

תמורה עבור תרומה

אם ברצונך לחסוך עגמת נפש רבה, משאבים כספיים, זמן מבוזבז והעקר - אם ברצונך לקבל תמורה הולמת עבור תרומתך, אמץ את העקרונות וההמלצות המובאות להלן ודבק בהן. »»
קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן הוא קורס מומלץ לכל מי שעובד בענף הנדלן ורוצה להתמקצע ולהתעדכן ולכל מי שמעוניין להתחיל קריירה שנייה. במאמר זה ניתן סקירה קצרה על התכנים הנלמדים בקורס וטיפים לסוכן הנדלן המתחיל »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת