כתבות נדל"ן

כתבות: כל הכתבות | מדריכי נדל"ן | משכנתאות | מיסוי ומשפט | עוברים דירה | קורת גג | קריירה בנדל"ן | מקום לגור בו

רוצה ללמוד נדל
הדפס הדפס     שלח לחבר שלח לחבר

רוצה ללמוד נדל"ן? 10 קריטריונים לבחירת נכונה של קורס נדל"ן מתאים!

04 באפריל 2011   בחמש השנים האחרונות, מקצוע "יועץ הנדל"ן" זוכה לתנופה עצומה. בשנים אלה ניגשו למבחן הרישוי בנדל"ן (עפ"י רשם המתווכים) כ- 5,000-7,500 נבחנים בכל שנה. על כן, בשנים אלה צצו מכללות ובתי ספר לנדל"ן רבים המבטיחים קורסים להכנה למבחן הרישוי וללימוד מעשי של מקצוע תווך הנדל"ן.

הרמה המקצועית של הקורסים השונים, כמו גם הנסיון והרקע המקצועי של המרצים בקורסים, שונה מאד בין קורס לקורס ויש צורך ב"מורה נבוכים" כדי לעמוד על ההבדלים בין מגוון הצעות הלימודים. בשנתיים האחרונות החלו בעלי משרדי תווך נדל"ן ו/או עורכי דין להעביר קורסי נדל"ן באופן פרטני, חלקם ללא שלמדו בקורס נדל"ן מקצועי ושאינם בעלי רקע מקצועי ומלמדים מנסיונם האישי וללא שום הכשרה מקצועית בפיתוח קורסים והדרכה.

לפניך 10 קריטריונים חשובים אשר תשובה מספקת וחיובית עליהם תוביל, ככל הנראה, לבחירה נכונה בקורס המתאים ביותר עבורך ויחסוך לך עוגמת נפש עקב בחירה לא מוצלחת בקורס או שלא יענה על ציפיותיך.

קריטריונים להצלחה בבחירת קורס מקצועי מתאים:
1. מי עומד מאחורי הקורס? מי המכללה? מי הם לקוחותיה? (מי ה"אבא והאמא")
2. מי המרצים בקורס? כמה מרצים בקורס (אין מרצה יחיד שמומחה באותה מידה בכל הנושאים)? על איזה נסיון מעשי מתבסס הידע שלהם? מה הוותק שלהם בתחום הרצאותיהם כמרצים?
3. איזה חומר כתוב ניתן בקורס?
זהו אחד הקריטריונים החשובים ביותר, שכן אף אחד לא מסוגל לזכור את כל ההרצאות של המרצה/ים והחומר הכתוב המפורט יותר, מלווה אותו גם לאחר הקורס לשינון ורענון.
4. האם המידע שמעבירים בקורס (לגבי בחירת משרד נדל"ן מתאים ותנאי העסקה במשרד הנדל"ן) הוא מידע מלא ואובייקטיבי? או מידע חלקי ואינטרסנטי?

דוגמאות:
א. ישנם בעלי משרדי נדל"ן או זכיינים ברשתות נדל"ן שאינם מעסיקים פקידה או מזכירה ואחד מתנאי ההתקשרות שלהם עם סוכני נדל"ן חדשים הוא שעליהם לתת תורנות משרד יום בשבוע ללא תמורה כספית.
ב. ישנם בעלי משרדי נדל"ן או זכיינים ברשתות נדל"ן שאינם מספרים לסוכנים החדשים כי עבור 3 העסקאות הראשונות הם לא יקבלו עמלה אלא רק מהעסקה הרביעית, או שמקבלים עמלה מופחתת (תקופת סטאז').
5. האם הקורס מקיף את כל תחומי הנדל"ן או רק תחומים מצומצמים? מה מסתתר מאחורי הכותרות של "נושאי הקורס"? את כותרות הנושאים ניתן להעתיק מתכנית של מכללה אחרת אך את התכנים המעשיים שמועברים בכיתה לא ניתן להעתיק. לכן, מומלץ לברר בצורה ספציפית מה בדיוק מעבירים בקורס וכמה שעות מוקדשות לכל נושא.
6. מה מכסת שעות הקורס? לא מספר המפגשים הוא החשוב. חשוב לדכור כי 7 מפגשים בני 3 שעות לימוד בכל מפגש הם 21 שעות לימוד. 5 מפגשים בני 5 שעות לימוד כל אחד הם 25 שעות!
7. השוואת המחיר ביחס למכסת השעות, החומר הכתוב, רמת המרצים ומס' המרצים בקורס.
8. האם מתחייבים על הצלחה במבחן הרישוי? מה עומד מאחורי ההתחייבות?
9. האם ניתן יעוץ אישי, סיוע ושיעורי עזר במידת הצורך? האם ניתנת הכוונה אישית לכל משתתף במהלך ובסיום הקורס?
10. אם בסיום הקורס תחליט/י לעבוד במשרד נדל"ן של רשת נדל"ן אחרת ולא ברשת נדל"ן הקשורה למכללה בה למדת, האם יחייבו אותך לעבור אצלם קורס בתשלום?

בצרכנות נבונה בוחנים מספר הצעות לפני שבוחרים היכן ואצל מי לקנות. גם בתחום הלימודים ורכישת השכלה מקצועית רצוי וחשוב לברר ולבדוק לפני שבוחרים את מוסד הלימודים אשר ישפיע על הקריירה המקצועית החדשה שלך.
אנו מאחלים לך הצלחה בבחירתך.

יוסי צורי
מנכ"ל מכללת תמורה למקצועות השווק והנדל"ן

אם ברצונכם להירשם ל - קורס נדל"ן - תשאירו את הפרטים האישים שלכם ואחד המנחים בקורס יצור אתכם קשר כבר בימים הקרובים.

קיים מחסור עצום ביועצי נדל

קיים מחסור עצום ביועצי נדל"ן לתחום המסחרי

ייעוץ וטיפול בעסקאות נדל"ן מסחרי ו/או שיווק פרויקטים חדשים, מצריך ידע מעמיק יותר במגוון תחומי הנדל"ן. ניתן לרכוש את הידע בזמן קצר יחסית (עד ארבעה חודשים) בקורסים המיועדים ולהגדיל מאד את פוטנציאל ההשתכרות של יועצי הנדל"ן. »»
תמורה עבור תרומה

תמורה עבור תרומה

אם ברצונך לחסוך עגמת נפש רבה, משאבים כספיים, זמן מבוזבז והעקר - אם ברצונך לקבל תמורה הולמת עבור תרומתך, אמץ את העקרונות וההמלצות המובאות להלן ודבק בהן. »»
קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן

קורס תיווך נדלן הוא קורס מומלץ לכל מי שעובד בענף הנדלן ורוצה להתמקצע ולהתעדכן ולכל מי שמעוניין להתחיל קריירה שנייה. במאמר זה ניתן סקירה קצרה על התכנים הנלמדים בקורס וטיפים לסוכן הנדלן המתחיל »»
זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

זוגות צעירים – הכול על האפשרויות והפתרונות בשוק הדיור

מצוקת הדיור של הזוגות בישראל היא אחת הבעיות הנמצאות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל. יועצי נדל"ן בכירים מציעים פתרונות לבעיה. גם בעולם הגדול נדרשו לפתרון בעיית הזוגות הצעירים. בחיפה ייבנו אלפי דירות במסגרת דיור בר השגה לזוגות צעירים »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת