ראשי > חדשות נדל''ן
חדשות: כל החדשות | נדל"ן בישראל | משכנתאות | איכות הסביבה | צרכנות | נדל"ן בחו"ל

מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות
הדפס הדפס     ספר עלינו לחברייך ספר עלינו לחברייך

מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות

25 באפריל 2010   מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות. מסקר שערך השמאי הממשלתי עולה כי מחירי הדירות בגדלים הבינוניים – דירות בנות שלוש עד ארבע חדרים- עלו ברבעון האחרון של שנת 2009 ב4.3% לעומת הרבעון השלישי של השנה . בהשוואה לשנת 2008 עלו המחירים בשנת 2009 ב14.4% בממוצע .


תל אביב מובילה את עליית מחירי הדירות
ברוב בערים הממוצעות המחירים של דירות למכירה עלו ב 10%. בתל אביב רשמו הדירות עליות ממוצעות של 31%. דירה ממוצעת בתל אביב נמכרה, ברבעון האחרון של שנת 2009, במחיר של 2.14 מיליון שקל . במקום השני צועדת פתח תקווה עם עלייה של 24% ובמקום השלישי נמצאת אשקלון עם עלייה של 17% .


דירות למכירה בישראל – יותר ממחצית הדירות להשקעה
מגמת ההשקעה בנדל"ן בישראל נמשכת. על אף העליות הנאות שרשמה הבורסה בתל אביב בשנת 2009 , משקיעים רבים עדיין מעדיפים להשקיע בקניית נכסים. לפי ה"ג'ואיש כרוניקל" מחצית מהבתים שנקנו בישראל בשנת 2009 נרכשו למטרת השקעה .


נגיד בנק ישראל מודאג מהמשך העליות
בכנס לציון 50 שנה לבנק המרכזי של אוסטרליה אמר סטנלי פישר , נגיד בנק ישראל, כי אם מדינות העולם רוצות להימנע ממשבר כלכלי נוסף יש צורך להתערב ולמנוע התפתחות בועת נדל"ן. סטנלי פישר הוסיף ואמר כי לבנק ישראל יש כוח והוא יכול להתערב בוויסות מחירי הדירות . לבנק יש מכשירים נוספים להורדת המחירים נוסף על מכשיר הריבית. הבנק יכול להתערב בקביעת התנאים לקבלת המשכנתאות או בשינוי כמות הכספים שהבנקים המסחריים חייבים להפקיד בבנק המרכזי . באמצעים אלו, אמר הנגיד, יוכל הבנק לווסת את מחירי הדירות, למנוע עליות נוספות ולמנוע משבר כלכלי.


בעולם- מדד הנדל"ן העולמי רשם עליות קלות בלבד
מספר מדינות רשמו צמיחת מחירים נאה בעוד שבמספר מדינות נרשמה ירידה חדה . בהונג קונג, לדוגמה , נרשמה עלייה של 30% ואילו בלטביה צנחו המחירים ב 50% . לפי ארבעים ושבע המדינות המרכיבות את מדד הנדל"ן העולמי,רשם המדד עליות קלות בלבד . מתברר כי מדינות רבות , בעיקר באירופה, עדיין ממשיכות לסבול ממחנק האשראי.


בסין – הממשלה מתערבת כדי למנוע בועת נדל"ן
ממשלת סין מגבילה את מתן המשכנתאות במגמה לצנן ולהוריד את מחירי הדירות ולמנוע בועת נדל"ן.
בין ההגבלות :
• לא לתת משכנתא בפעם השלישית בערים שבהן נרשמו עליות מחירים.
• לא לתת משכנתאות לרכישת דירות להשקעה . הלקוח המבקש משכנתא חייב להוכיח כי הוא גר בעיר ומשלם בה מיסים.
• ממשלת סין תעלה את המקדמה הכספית הנדרשת ממי שרוכש דירה בפעם השנייה.בישראל – אנשים ממשיכים להתנפל על הדירות
ליריד הדירות שקיימה חברת "גינדי השקעות" בתל אביב הגיעו למעלה מאלף קונים. החברה הציעה 182 דירות ברמלה במחירים שבין 750 עד מיליון ומאה שקלים לדירות בנות שלושה עד חמישה חדרים . הדירות נמכרו לפי הגרלה . ליריד קדם פרסום מסיבי וללקוחות שהגיעו ליריד ניתנה ההרגשה שאם לא יקנו מיד דירה הם יפסידו את עסקת חייהם. כל דירה שנמכרה הוכרזה ברמקול ושלט גדול אדום וגדול נתלה והודיע " הדירה נמכרה" . כך יצרה החברה לחץ על הרוכשים אשר קנו במהירות , לעתים אפילו בתוך עשר דקות, דירה. בסוף היריד נמכרו כל הדירות .

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

אם גם אתם זוג צעיר החושב איפה אפשר לקנות בית ולקים משפחה? בטח נתקלת במחסומים כלכליים לא קטנים בדרך לחלום, בטח שאלתם את עצמכם איך בכלל אפשר לעמוד במחירים האלו? אז תקראו: יש לנו הצעה מעניינת עבורכם... עברו לגליל! »»
נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

פארק תעשייה בני יהודה שבדרום רמת הגולן יעבור בזמן הקרוב שדרוג. השבוע הודיע מנכ"ל מנהלת הפארק, אברהם בראל על חתימת הסכם בין המועצה האזורית גולן לבין חברת אחים בני רחמים »»
משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר יוזם תוכנית שתביא לירידה במחירי בדירות . עיקרי התוכנית הם: הגדלת הבנייה של דירות חדשות במרכז, עידוד פרויקט פינוי בינוי וקידום התוכנית לחיזוק מבנים באמצעות תמ"א 38. שר השיכון מברך על התוכנית אך מבקש להוסיף הקלות לזוגות צעירים. גם גורמים בכירים בענף הנדל"ן מגיבים »»
גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

בסקר שערך העיתון כלכליסט בין בכירים בענף הנדל"ן עולה התמונה כי כולם סוברים שעליית המחירים תימשך. לעומת זאת , בשוק של דירות למכירה מיד שנייה נרשמת יציבות. מהם הגורמים המשפיעים על עליית המחירים? על כך בכתבה הבאה »»
מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

לאט מתאכלסות שכונות התפר שעל יד גדר ההפרדה בתושבים ערביים המחפשים בהן דירות למכירה או דירות להשכרה. על אף ההתנגדויות הרבות תושבים יהודיים מוכרים את הדירות שלהם לערבים במחירים גבוהים. את שכונת נוף ציון הגובלת בכפר ערבי במזרח ירושלים הציעו מתווכי נדל"ן ערביים לקנות ב350,000 מיליון שקל »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת