ראשי > חדשות נדל''ן
חדשות: כל החדשות | נדל"ן בישראל | משכנתאות | איכות הסביבה | צרכנות | נדל"ן בחו"ל

מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים
הדפס הדפס     ספר עלינו לחברייך ספר עלינו לחברייך

מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

10 במאי 2010   בתיעוד שנחשף בעיתוני סוף השבוע בשבת האחרונה עולה כי מתווכים ערבים הציעו לקנות ב350,000 מיליון שקל את השכונה היהודית " נוף ציון " הסמוכה לכפר הערבי ג'אבל מוכבר.


נוף ציון – שכונה יהודית בלב כפר ערבי
על הגבעה שבה לפי המסורת עמד אברהם אבינו כשראה את הר המוריה בבואו לעקוד את יצחק נבנתה שכונה יהודית " נוף ציון". השכונה צמודה לכפר "ג'אבל מוכבר" שבמזרח ירושלים והיא המשכה של טיילת גולדמן בארמון הנציב . השכונה מוגדרת כשכונה יהודית לכל דבר ונבנתה על אדמות שרכשו יהודים בכסף מלא לפני כמה עשורים. בשלב א' נבנו בשכונה 91 דירות ולפני כמה חודשים הונחה אבן הפינה עבור שלב ב' שבו עתידים להיבנות עוד כ500 דירות ומבני ציבור.


350 מיליון שקל עבור השכונה
מתווכי נדל"ן משועפט נפגשו לפני כמה שבועות עם אביחי בוארון, האחראי על השיווק בנוף ציון, והציעו לו לרכוש את כל השכונה, גם את הדירות שכבר נבנו וגם את קרקעות הפנויות. המתווכים היו מוכנים לקנות את השכונה בכל מחיר אך לא מסרו מיהו הגורם הכלכלי העומד מאחורי העסקה. במסגרת העסקה הם ביקשו לפנות את 91 המשפחות היהודיות שקנו דירות ומתגוררות בשכונה. .


נתניהו - ירושלים עיר פתוחה , כל אחד יכול לקנות בה דירה
ראש הממשלה הצהיר כי המדיניות של ירושלים היא לאפשר לכל תושבי העיר, יהודים ופלסטינאים, לקנות בה דירה . אך בפועל המציאות שונה . רוב הדירות בירושלים המזרחית בשכונות היהודיות נבנו על קרקע של מינהל מקרקעי ישראל. סעיף בחכירת הקרקע מהמנהל קובע כי נתין זר אינו יכול לחכור דירה מהמנהל, ולכן אזרחים שאינם יהודים ואינם זכאים לעלות לישראל לפי חוק השבות אינם מורשים לחכור דירה. תושבי ירושלים המזרחית הם אינם אזרחי ישראל ולכן הם אינם יכולים לקנות דירה שנבנתה על אדמת המנהל.


גדר ההפרדה הגבירה את נדידת התושבים הערביים לשכונות יהודיות
שכונות התפר בירושלים כמו הגבעה הצרפתית, נווה יעקב, פסגת זאב ועוד הולכות ומתאכלסות בתושבים ערביים. הערבים שגרים מחוץ לגדר ההפרדה מעדיפים לעזוב את הבית ולחפש דירות להשכרה או דירות למכירה בשכונות היהודיות הקרובות . לטענתם, כדי להגיע מביתם למקומות העבודה בירושלים היהודית עליהם לעמוד שעות במחסומים . ולכן יותר ויותר משפחות ערביות החלו לשכור או לקנות דירות בשכונות יהודיות בירושלים . במרכז הגבעה הצרפתית, בבנקים, בסופרמרקט ובבתי הקפה אפשר לפגוש כל יום מאות ערבים המתגוררים בשכונה . יחסי השכנות הם לרוב יחסים טובים אך פה ושם גם מתעוררות מהומות על רקע זה .


הכסף ינצח את האידיאולוגיה ואת השנאה
רבים המתנגדים להכנסת הערבים לתוך השכונות היהודיות . בשכונות רבות קמה התנגדויות מצד רבני השכונה, ועד השכונה וגורמים נוספים . על כל דירה שמתפנית קופצות עשר משפחות ערביות ויהודים רבים לא עומדים בפיתוי . בעקבות ההתנגדויות הרבות חלק מהתושבים חזרו בהם מהחלטה למכור את הדירות לערבים אך חלק לא . תושב ערבי שקנה דירה בגבעה הצרפתית אמר בערבית משפט שתרגומו הוא: "החומר שקול כנגד הרוח " במילים אחרות הוא התכוון לומר: הכסף ינצח גם את האידיאולוגיה וגם את השנאה.

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

אם גם אתם זוג צעיר החושב איפה אפשר לקנות בית ולקים משפחה? בטח נתקלת במחסומים כלכליים לא קטנים בדרך לחלום, בטח שאלתם את עצמכם איך בכלל אפשר לעמוד במחירים האלו? אז תקראו: יש לנו הצעה מעניינת עבורכם... עברו לגליל! »»
נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

פארק תעשייה בני יהודה שבדרום רמת הגולן יעבור בזמן הקרוב שדרוג. השבוע הודיע מנכ"ל מנהלת הפארק, אברהם בראל על חתימת הסכם בין המועצה האזורית גולן לבין חברת אחים בני רחמים »»
משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר יוזם תוכנית שתביא לירידה במחירי בדירות . עיקרי התוכנית הם: הגדלת הבנייה של דירות חדשות במרכז, עידוד פרויקט פינוי בינוי וקידום התוכנית לחיזוק מבנים באמצעות תמ"א 38. שר השיכון מברך על התוכנית אך מבקש להוסיף הקלות לזוגות צעירים. גם גורמים בכירים בענף הנדל"ן מגיבים »»
גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

בסקר שערך העיתון כלכליסט בין בכירים בענף הנדל"ן עולה התמונה כי כולם סוברים שעליית המחירים תימשך. לעומת זאת , בשוק של דירות למכירה מיד שנייה נרשמת יציבות. מהם הגורמים המשפיעים על עליית המחירים? על כך בכתבה הבאה »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת