ראשי > חדשות נדל''ן
חדשות: כל החדשות | נדל"ן בישראל | משכנתאות | איכות הסביבה | צרכנות | נדל"ן בחו"ל

גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך
הדפס הדפס     ספר עלינו לחברייך ספר עלינו לחברייך

גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

21 במאי 2010   בין הגורמים הרבים הפועלים בענף הנדל"ן קיימת אחידות דעים כי העלייה במחירי הנדל"ן תימשך גם בשנה הקרובה. לקראת כנס בכירים בענף הנדל"ן שיתקיים בחודש יוני בתל אביב ערך העיתון כלכליסט כמה ראיונות עם בכירים בענף. בנושא אחד כולם היו תמימי דעים - איש מהם אינו צופה ירידת מחירים.שלושה גורמים ישפיעו על עליית מחירי הדירות
• מחסור בקרקעות- משרד השיכון אינו משווק קרקעות אטרקטיביות לבנייה . נוסף על כך, גם אם בידי הקבלן קרקעות המתאימות לבנייה, זה לוקח שנים ארוכות עד שהן מאושרות לבנייה.

• קיצוץ מתוכנן במספר העובדים הזרים - צמצום במספר העובדים הזרים יביא להתייקרות הבנייה . אם דירה הנבנית בממוצע במשך שנה, תיבנה, עקב מחסור בעובדים, במשך שלוש שנים זה ישפיע על כל השוק ויגרום למחסור חריף בדירות ולעליות נוספות.

• התמוטטות קבלני הביצוע הקטנים- חברות בנייה קטנות נמצאות בסכנה פיננסית ועלולות להתמוטט, קבלנים לא יוכלו לסיים את העבודה בזמן וכל הענף ייקלע לכאוס גדול.גילי דקל, מנכ"ל אפריקה מגורים – העליות יימשכו
גם באפריקה מגורים צופים כי עליות המחירים יימשכו. לדברי המנכ"ל, החברה ממשיכה לרשום ביקושים כמו בעבר אך הקצב קצת יותר אטי . גם בשוק הדירות למגורים , ולא רק להשקעה , נרשמים ביקושים גבוהים. גם מנכ"ל חברת שינוי ובינוי , מר תמיר דגן, מצטרף לדעת חברו וטוען כי הדיווחים על ירידה במחירים היו מוקדמים מדי . גם מר דגן צופה כי בשוק הנדל"ן למגורים נמשיך לראות עליות.דירות למכירה מיד שנייה – יציבות במחירים
באפריל 2010 נרשמה יציבות במחירי הדירות מיד שנייה. מתווכי נדל"ן טוענים כי חודש אפריל הוא תמיד חודש חלש במכירות וכך היה גם השנה . הם מונים את הסיבות ליציבות הזמנית .

• מיעוט עסקאות האופייני לחודש אפריל גרם לבלימת המחירים .

• קבוצות הרכישה - אנשים רבים מעדיפים לקנות דירות חדשות דרך קבוצות הרכישה . רבים רואים בקבוצות הרכישה שוק המחליף את הדירות מיד שנייה. עדיף לקנות דירה חדשה במחיר מוזל יחסית מאשר דירה מיד שנייה במחיר גבוה.

• הירידה באטרקטיביות של ההשקעה בשוק הנדל"ן. כיום קשה להרוויח רווח משמעותי ממכירת הדירה בטווח קצר וגם ההתמתנות בדמי השכירות פוגעת באטרקטיביות של ההשקעה.
בתל אביב – חגיגת הנדל"ן נמשכת
מעסקאות בולטות שנחתמו בשבועות האחרונים עולה כי המחירים של דירות למכירה בתל אביב רק ממשיכים לעלות. אספנו כמה עסקאות לדוגמה.

• איש העסקים היהודי הבריטי דויד אליאנס רכש את קומת הגג במגדל הנבנה בצומת הרחובות דיזנגוף ופרישמן בתל אביב במחיר של 71 מיליון שקל.

• ברחוב נחמני נמכרה דירה בת שלושה חדרים במחיר של 2.9 מיליון שקל.

• ברחוב אמסטרדם נמכרה דירה בת שלושה חדרים קטנים עם מעלית במחיר של 2.5 מיליון שקל.

• ברחוב רבינא בנווה אביבים נמכרה דירה בת ארבעה חדרים עם מעלית וחנייה במחיר של 2.6 מיליון שקל.

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

אם גם אתם זוג צעיר החושב איפה אפשר לקנות בית ולקים משפחה? בטח נתקלת במחסומים כלכליים לא קטנים בדרך לחלום, בטח שאלתם את עצמכם איך בכלל אפשר לעמוד במחירים האלו? אז תקראו: יש לנו הצעה מעניינת עבורכם... עברו לגליל! »»
נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

פארק תעשייה בני יהודה שבדרום רמת הגולן יעבור בזמן הקרוב שדרוג. השבוע הודיע מנכ"ל מנהלת הפארק, אברהם בראל על חתימת הסכם בין המועצה האזורית גולן לבין חברת אחים בני רחמים »»
משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

משרד האוצר יוזם תוכנית שתביא לירידה במחירי בדירות . עיקרי התוכנית הם: הגדלת הבנייה של דירות חדשות במרכז, עידוד פרויקט פינוי בינוי וקידום התוכנית לחיזוק מבנים באמצעות תמ"א 38. שר השיכון מברך על התוכנית אך מבקש להוסיף הקלות לזוגות צעירים. גם גורמים בכירים בענף הנדל"ן מגיבים »»
מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

לאט מתאכלסות שכונות התפר שעל יד גדר ההפרדה בתושבים ערביים המחפשים בהן דירות למכירה או דירות להשכרה. על אף ההתנגדויות הרבות תושבים יהודיים מוכרים את הדירות שלהם לערבים במחירים גבוהים. את שכונת נוף ציון הגובלת בכפר ערבי במזרח ירושלים הציעו מתווכי נדל"ן ערביים לקנות ב350,000 מיליון שקל »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת