ראשי > חדשות נדל''ן
חדשות: כל החדשות | נדל"ן בישראל | משכנתאות | איכות הסביבה | צרכנות | נדל"ן בחו"ל

משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות
הדפס הדפס     ספר עלינו לחברייך ספר עלינו לחברייך

משרד האוצר מצטרף למלחמה במחירי הדירות

18 ביוני 2010   משרד האוצר גיבש בימים האחרונים חבילת פעולות שתכליתה להיאבק במחירים הגבוהים של הדירות למכירה ולהביא לירידתם.

עיקר תוכניות האוצר הן:
• להגדיל את מלאי הקרקעות לבנייה במרכז הארץ באמצעות הסרת חסמים בירוקראטיים וקידום מדיניות לעידוד השבת קרקעות חקלאיות המשנות את ייעודן מחקלאות לבנייה למדינה.

• בנייה של שבעים אלף דירות למכירה חדשות בשנה במקום ארבעים וחמש אלף דירות חדשות המאושרות לבנייה כיום.

• לעודד פרויקטים של פינוי בינוי, ולצמצם את האפשרות של דיירים סרבניים המתנגדים לפינוי, למנוע את הפרויקט ולתת הנחות בארנונה לדיירים שעברו במסגרת פינוי בינוי לדירה חדשה.

• לחזק את הפריפריה באמצעות בנייה של דיור איכותי - לעודד בניית בתים פרטיים.

• לקדם את חיזוק המבנים והרחבתם באמצעות הרחבת התחולה של תמ"א .38


משרד האוצר – מברך על ההחלטה אך דורש להקל על הזוגות הצעירים
שר השיכון מר אריאל אטיאס מברך את בכירי האוצר על ההחלטה החשובה . לדעתו , החלטת האוצר עשויה להגדיל את מלאי של דירות למכירה. שר השיכון הוסיף ואמר כי במסגרת התוכניות להורדת המחירים של דירות למכירה ,יש לתת הקלות משמעותיות לזוגות צעירים כמו פטור ממע"מ לדירה ראשונה בפריפריה וסבסוד ממשלתי של המשכנתאות לזוגות צעירים בשיעור של עשרים אחוז.


גורמים בכירים בענף הנדל"ן מגיבים:
• פרופ' דניאל גת, כלכלן מקרקעין מהטכניון, חושב כי הגדלת היצע הקרקעות היא הדרך הנכונה להוזלת המחירים. אך לדעתו הוזלת המחירים תלויה גם בפתיחת צווארי בקבוק ביורוקראטיים.

• דר' אפרת טוקובסקי, מנהלת מכון גזית לנדל"ן באוניברסיטת תל אביב, מסכימה עם הדרישה מהרשויות המקומיות להגדיל את אישורי הבנייה, אך לדעתה ללא סנקציות הרשויות המקומיות לא יפעלו להגדלת אישורי הבנייה . אך עם זאת היא טוענת כי ההשפעה הפסיכולוגית שיש להנחיות משרד האוצר תביא מעצמה לצינון השוק הלוהט. אם אנשים יאמינו שמחירי הדירות עשויים לרדת הם אכן ירדו.

• עדינה חכם, מנכ"לית אנגלו סכסון, טוענת כי האוצר מתנהל נכון, אך ירידת המחירים לא תקרה ביום אחד. גם היא מצטרפת לדרישת שר השיכון להקל על הזוגות הצעירים ולפתור אותם ממע"מ על הדירה הראשונה.

• דר' דני בן שחר, כלכלן מהפקולטה לארכיטקטורה ולבינוי ערים בטכניון, טוען כי האוצר לא התייחס לנושא של "דיור בר השגה". יש לדאוג , הוא אומר כי בכל פרויקט לבנייה , כולל בתל אביב ובמרכז יוקצו אחוזים ניכרים מהדירות לדיור בר השגה . כך נוכל ליצור אינטגרציה חברתית הוא אומר, ולעזור לאוכלוסיות מהמעמד הנמוך להגיע לקורת גג משלהם.

• דר רינה דגני מנכ"ל ק בוצת גיאוקרטוגרפיה טוענת כי אין צורך להציף את השוק בשבעים אלף דירות למכירה בשנה. לדעתה מספיק לבנות ארבעים אלף דירות בשנה . אם נציף את השוק בדירות היא טוענת נפתור בעיה אחת אך ניצור בעיות חדשות. לדעתה ברגע שמחירי הדירות יתמתנו, ולשוק ייכנסו הדירות הרבות שנרכשו להשקעה , שוק הדירות יגיב בירידת מחירים.

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

קשה היום יותר מתמיד לזוגות צעירים לקנות בתים בישראל

אם גם אתם זוג צעיר החושב איפה אפשר לקנות בית ולקים משפחה? בטח נתקלת במחסומים כלכליים לא קטנים בדרך לחלום, בטח שאלתם את עצמכם איך בכלל אפשר לעמוד במחירים האלו? אז תקראו: יש לנו הצעה מעניינת עבורכם... עברו לגליל! »»
נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

נחתמה עסקה לשדרוג פארק תעשייה בני יהודה. שווי העסקה מוערך בכ-4 מיליון ₪

פארק תעשייה בני יהודה שבדרום רמת הגולן יעבור בזמן הקרוב שדרוג. השבוע הודיע מנכ"ל מנהלת הפארק, אברהם בראל על חתימת הסכם בין המועצה האזורית גולן לבין חברת אחים בני רחמים »»
גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

גורמי נדל"ן מעריכים - עליית מחירי הדירות תימשך

בסקר שערך העיתון כלכליסט בין בכירים בענף הנדל"ן עולה התמונה כי כולם סוברים שעליית המחירים תימשך. לעומת זאת , בשוק של דירות למכירה מיד שנייה נרשמת יציבות. מהם הגורמים המשפיעים על עליית המחירים? על כך בכתבה הבאה »»
מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

מתווכים ערבים הציעו לקנות שכונה יהודית בירושלים

לאט מתאכלסות שכונות התפר שעל יד גדר ההפרדה בתושבים ערביים המחפשים בהן דירות למכירה או דירות להשכרה. על אף ההתנגדויות הרבות תושבים יהודיים מוכרים את הדירות שלהם לערבים במחירים גבוהים. את שכונת נוף ציון הגובלת בכפר ערבי במזרח ירושלים הציעו מתווכי נדל"ן ערביים לקנות ב350,000 מיליון שקל »»


מערכת «ערוצי נדל"ן» © 2018 - 2000
ערוצי נדל"ן
תנאי השימוש | ליצירת קשר עם הנהלת המערכת